Reklama - mozesz wykupic to miejsce.

Zadaj mi pytanie!

wtorek, 20 stycznia 2015

Fnatic jest na scenie League of Legends właściwie od jej pierwszych dni. Największym sukcesem zespołu jest jedyne Mistrzostwo Świata (sezon 1) dla Starego Kontynentu. Przez ponad cztery lata tylko jeden Polak miał okazje reprezentować barwy tej bardzo wiekowej i szanowanej organizacji. Był to Maciej "Shushei" Ratuszniak, który w tamtym okresie był najlepszym graczem na świecie. 


Obecnie w dywizji Starcraft 2 academy występuje tam także nasz inny rodak - Piotr "souL" Walukiewicz. Nie będzie on w najbliższym okresie osamotniony, chociaż pewnie nasz kraj mógł liczyć na więcej. W barwach nowo powstałej dywizji Fnatic Academy League of Legends zobaczymy Jakuba "Koi" Nowickiego, który w ostatnim czasie reprezentował niemieckie Playing Ducks. Niestety nie będzie on podstawowym toplanerem i będzie musiał walczyć o miejsce w składzie. Kubę możecie kojarzyć z subowania w drużynie Kolejny Cios podczas finałów Pucharu Polski od Riot Games.

Jego kolegami z drużyny będzie trzech członków ekipy, która dotychczas występowała pod nazwą PLATINRUSHH. Zespół ten zajął czwarte miejsce w ladderze Ranked 5 EUW i powalczy o miejsce w Challenger Series z greckim Different Dimension, skandynawskim Tricked eSports oraz holenderskim LowLandLions White. Jest to NoXiAK, Kektz i Scottlol. Skład domykają byli członkowie Playing Ducks: avenuee oraz XoYnUzi

Slovenia Bor "Kektz" Jersan - Top Lane
Austria Enqiang "XoYnUzi" Zhou - Jungle
Germany Mustafa "avenuee" Atalay - Mid Lane
Germany Dominik "Scottlol" Blutcher - AD Carry
Germany Lewis "NoXiAK" Felix - Support
Poland Jakub "Koi" Nowicki - Sub/Top Lane

Fnatic miało już w przeszłości skład Academy gdy Rekkles był za młody by występować w LCS. Drużynę oprócz Szweda reprezentowali także Kazmitch, Mozilla, SairusQ Janitin, HawkDon czy Saphe. Ich jedynym większym osiągnięciem było trzecie miejsce na Copenhagen Games 2013. Czy nowa drużyna szybko przebije ich wyniki? Powinno być stosunkowo łatwo.

Edit: Koi nie ma oficjalnie podpisanego kontraktu z Fnatic Academy więc może występować w każdej innej drużynie lub w dowolnym momencie iść na rezerwę do innej drużyny LCS.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Follow me on Twitter!